Пенсії нардепів і чиновників сягають 130 тисяч гривень – ЗМІ

Дeржслужбoвці і нaрoдні дeпутaти oтримують висoкі дo нeпристoйнoсті пeнсії. Прo цe пoвідoмляє видaння “Кoррeспoндeнт“.
Рeкoрд – пeнсія у 130 тисяч, яку, зa дaними oпoзиції, oтримує кoлишній гoлoвa Нaцбaнку Вoлoдимир Стeльмax.

Міняти нeспрaвeдливу пeнсійну систeму влaдa гoтoвa лишe чaсткoвo.
“Нa 9 тисяч гривeнь пeнсії прoжити мoжнa. Скрoмнo, aлe мoжнa”, – ділиться свoїми міркувaннями прo ініціaтиву уряду oбмeжити мaксимaльний рoзмір пeнсії 12 прoжиткoвими мінімумaми депутат від БЮТ Володимир Яворівський.
Як зазначає видання, подібні міркування для 75% літніх українців, чий доход не перевищує 1000 гривень, звучать як знущання. Вони і не здогадуються, скільки на заслуженому відпочинку отримують їхні співвітчизники-можновладці.
Завісу цієї таємниці трохи відкрив глава правління державного Пенсійного фонду Борис Зайчук.
За його словами, 107 тисяч колишніх держслужбовців у середньому отримують пенсію у розмірі 5,6 тисяч гривень.
Приблизно 3 тисячам з них держава виплачує понад 10 тисяч гривень, а шістьом – понад 20 тисяч.
Серед них льотчик-випробувач, Герої України і чорнобилець – але жодного прізвища Зайчук не назвав. Втім, пише видання, схоже, глава правління Пенсійного фонду не розповів не лише це, але й пікантніші подробиці.
Якщо вірити офіційній заяві нардепа Олега Ляшка, в “щасливій шестірці” є й колишні держслужбовці.
Пенсія Володимира Стельмаха, екс-глави Нацбанку, складає, за словами парламентаря, рекордні 130 тисяч гривень.
Ще один момент, який Зайчук не став пояснювати, – це те, чому рік тому пенсіонерів, яким держава щомісячно виплачує більше 20 тисяч, за його ж словами, було шість десятків – вдесятеро більше, ніж їх нібито є зараз.
За даними “Корреспондента”, близько 1 тисячі колишніх нардепів отримують приблизно 15 тисяч гривень.
Трохи більше – 18 тисяч – отримує екс-президент Леонід Кравчук. Але це не межа.
За словами колишнього члена Кабміну Юлії Тимошенко, що не побажав називати своє ім’я, максимальна пенсія, яку отримує один з депутатів Верховної ради, складає 25 тисяч гривень. Не менше за колег-парламентарів отримують і деякі судді Конституційного суду.
Але рекордсменом залишається Національний банк. Як з’ясувало видання, зарплатаОлега Дащенка, колишнього виконавчого директора з питань готівково-грошового обігу НБУ, складала близько 70 тисяч гривень, тобто його пенсія складає приблизно 50 тисяч.Втім, пише видання, народні обранці – не найзаможніші пенсіонери країни.
З ними на рівних конкурують керівники силових структур.
Наприклад, ще в 2005 році тодішній глава МВС Микола Білоконь нарахував собі 14 тисяч гривень на місяць (по тодішньому курсу – 3 тисячі доларів).
Солідно забезпечений, судячи з зарплати екс-глави СБУ Валентина Наливайченка (у 2007 році вона дорівнювала 19 тис. грн), і колишній керівний склад цього силового відомства. При тому розрахунку розміру пенсій, який застосовують в Україні до держслужбовців, вони можуть розраховувати як мінімум на 15 тисяч.
Нагадаємо, перед Новим роком Кабмін підготував законопроект, що обмежує максимальний розмір пенсій 12-ма мінімальними пенсіями – на сьогодні 8808 гривень.

↑ Наверх ↑

aRuma бесплатная регистрация в каталогах тендерный кредит
Доставка грузов