Пенсіонери зможуть отримувати виплати за померлого чоловіка або дружину

Всі укрaїнці пeнсійнoгo віку мoжуть пeрeйти нa пeнсію пoмeрлoгo чoлoвікa aбo дружини, якщo рoзмір пeнсії пoмeрлoгo був вищим.
У Міністeрстві сoціaльнoї пoлітики рeкoмeндують зa рoз’яснeннями звeртaтися у відділeння Пeнсійнoгo фoнду.
Пeрeйти нa більш вигідну пeнсію чoлoвікa (дружини) мoжнa нe тільки в тoму випaдку, якщo він (вoнa) був ужe пeнсіoнeрoм нa мoмeнт смeрті, a й якщo чoлoвік aбo дружинa пoмeрли дo виходу на пенсію.

Також у Пенсійному фонді України нагадали, що Україна не відмовляється від спецпенсій.  

Вони призначаються за спеціальними законами, і не завжди їх розмір вищий від звичайних трудових пенсій. Пенсіонер може прийти до відділення ПФУ, де йому перерахують виплати згідно із законом про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування. Якщо в результаті цього перерахунку трудова пенсія виявиться вищою, то людина має право перейти на цю пенсію, відмовившись від спеціальної.

Джерело:   https://news.t1.ua/ekonomika/20666-pensionery-zmozhut-otrymuvaty-vyplaty-za-pomerloho-cholovika-abo-druzhynu.html  

7

11

5 комментариев к записи “Пенсіонери зможуть отримувати виплати за померлого чоловіка або дружину”

 1. Ігор Мандрика:

  Цікаво,а ось для вдів ліквідаторів всупереч змінам до Чорнобильського Закону (підписаними Президентом України ще 23 травня 2017 року) за якими з 1 січня 2018 року мали скасувати обов’язкове додавання такого принизливого документу, як єкспертний висновок про причини хвороб, які призвели до смерті її чоловіка з дією іонізуючого випромінювання для отримання посвідчення дружини померлого ліквідатора, так ось КМУ просто проігнорувавши ці зміни до Чорнобильського Закону, залишивши свій старий Порядок отримання посвідчень, ще й закріпивши цю норму того свого попереднього Порядку, вже у своїй недавній Постанові номер 551. Тобто для звичайних пенсионерів зараз шлях до отримання права на пенсію чоловіка(дружини) відкритий, якщо обидва були пенсіонерами, а ось для дружин лікідаторів, якщо її чоловік помер раніше ніж вона вийшла на свою пенсію залишаються усі ті перепони Постанови номер 551.

 2. Валера:

  Только 50 процентов !

 3. Иван:

  Не 50% ,а перейти можна на всю пенсию ,о 50% т слов таких нет сходите в пенс фонд

 4. Ликвидатор 87.:

  Речь идёт о лик.инв.чернобильцев,что вдова ликвидатора получит 50% пенсии.Но ведь закон с 1.01.18г. не зависимо от диагноза смерти.

  • Ігор Мандрика:

   Пенсійний фонд практично не заперечує проти права на отримання вдовою 50% пенсії її чоловіка, тільки ось принеси посвідчення дружини померлого ліквідатора, а вже управління соціального захисту вимагають для отримання такого посвідчення дружини померлого ліквідатора обов’язково здати чоловікове посвідчення ліквідатора та ще й експертний висновок про причини його смерті, що прямо суперечить статті Чорнобильского Закона у чинній редакції. Виходить що для Кабміну Закони України не писані.

↑ Наверх ↑

aRuma бесплатная регистрация в каталогахтендерный кредит
Доставка грузов