Під соціальним захистом чорнобильців закладається корупційна складова – Олег Барна

Прo цe зaявив нaрoдний дeпутaт Укрaїни з фрaкції «Блoк Пeтрa Пoрoшeнкa» Oлeг Бaрнa після зaсідaння Кoмітeту з питaнь зaпoбігaння тa прoтидії кoрупції.
Зa слoвaми нaрoднoгo дeпутaтa, проект Закону про внесення змін до Закону України „Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” щодо посилення соціального захисту деяких категорій постраждалих громадян (реєстр. № 1337, суб’єкт права законодавчої ініціативи – народні депутати України Королевська Н.Ю., Солод Ю.В. та інші) містить корупційні фактори і не відповідає вимогам антикорупційного законодавства.

«Запропоновані зміни створюють підстави для альтернативного застосування норм закону, створюючи тим самим умови для здійснення корупційних дій і виникнення корупційних відносин», – сказав Барна.

Щодо пільг чиновників четвертої зони і надання їм відповідної компенсації за лікування і харчування, нардеп вважає, що на час проведення АТО та економічних проблем в країні, не повинні витрачатися компенсації людям, які не використали путівки на оздоровлення.

«Держава не така багата, щоб займатися марнотратством. Не можна отримувати компенсацію людям, які не використали путівки на оздоровлення, в тому числі дітей на харчування в дошкільних закладах. Або людина лікується, або не лікується. Також дуже багато питань по інших аспектах. Зокрема, по наданню статусу потерпілого в 4 зоні посиленого контролю, оскільки є великий корупційний ризик. В тому числі є люди, які не отримали статус, а дійсно постраждали від радіації, і, навпаки, є окремі категорії громадян, яким вдалось цей статус «пропихнути». Тут не тільки економічне питання, а й питання соціальної несправедливості. Нам потрібно вчитися ефективно розподіляти кошти, бо результат від тих заходів показав свою малоефективність», – підкреслив Олег Барна.
источник

↑ Наверх ↑

aRuma бесплатная регистрация в каталогах тендерный кредит
Доставка грузов