Прикарпатські чорнобильці вийшли на акцію непокори під ОДА

Ліквідaтoри aвaрії нa ЧAEС вимaгaють від влaди пoвeрнути їм стaтус.
Як рoзпoвіли сaмі чoрнoбильці, цe всeукрaїнськa aкція нeпoкoри. Ліквідaтoри з усіx oблaстeй нaшoї дeржaви, прoтягoм 25 тижнів будуть пo-чeрзі мітингувaти під будинкoм уряду. A всe для тoгo, щoб кeрівництвo дeржaви пoчулo їx вимoги, інфoрмує кoрeспoндeнт Бліц-Інфo.

“A сaмe, щoб вступив у дію закон про статус і соціальний захист чорнобильців. А також, щоб на 30-му році, все ж затвердили державний реєстр чорнобильців. Ми вважаємо що його не подають навмисно, бо там дуже багато “прилипал” і “лівих” чорнобильців, які ніколи у Чорнобилі не були”, – розповідає про мету акції Сергій Мельник, ліквідатор І-ї категорії, прес-секретар ГО “Прикарпатбат Чорнобиль”.

Чоловік пояснює, що їхня основна вимога – це, щоб побратимам, які були у 1986 році на ліквідації у Чорнобилі повернули статус ліквідаторів. Адже, як переконує Мельник у 1997-98 роках, незаконно позбавили статусу 158 чоловік, перевівши їх з другої категорії на третю.

“За радянського союзу наш батальйон В/Ч 6033 у складі протипожежного батальйону Івано-Франківської області, протягом 48 днів і ночей – з 18 липня по 3 вересня, приймав участь у ліквідації аварії . Нам були видані у 1986 році посвідчення ліквідатора ІІ категорії. Проте, у 1996-98 роках комісія ОДА по перереєстрації посвідчень, на свій розсуд позбавила цих людей статусу і видала їм фальшиві посвідчення. Фальшиві тому, що там написано “приймав участь у ліквідації аварії протягом 1988-92 років”, – жаліється Мельник.

Ліквідатор розповів, що на сьогодні 94 побратимам через суди вдалося повернути категорію. Проте за його словами проблема у тому, що багатьох хлопців тоді забирав воєнкомат, а зараз жоден чиновник не хоче признавати військовий квиток за документ, хоча там є всі записи.

Жаліється на бездіяльність чиновників і дружина померлого ліквідатора. За словами жінки, її чоловік 3 місяці після аварії ліквідовував наслідки у Чорнобилі. Протягом років на них чинився тиск з боку представників влади.

“Тільки ми зверталися кудись, влада починала на нас більше тиснути. Мій чоловік помер менше року тому, проте я не можу добитися ніяких пільг. Ті хто там не були, але “зробили” собі посвідчення, мають все, тоді як герої-ліквідатори повинні воювати не лише за кожну копійку, а навіть за свій статус” – жаліється Богдана Ботюк.

Зараз чорнобильці стоять під стінами ОДА і чекають на голову своєї організації який знаходиться на переговорах у пенсійному фонді. Чи вдалося чорнобильцям про щось домовитись з соцзахистом повідомимо згодом.
ИСТОЧНИК

↑ Наверх ↑

aRuma бесплатная регистрация в каталогах тендерный кредит
Доставка грузов