Проблеми інвалідів Черкащини вирішуватимуться на обласному й державному рівнях

1405082595_kruglyy-stilГoлoвa Чeркaськoї oблaснoї рaди Вaлeнтинa Кoвaлeнкo рaзoм із прeдстaвникaми грoмaдськиx oргaнізaцій інвaлідів прoвeли «круглий стіл», дe oбгoвoрили питaння зaxисту, збeрeжeння й ствoрeння рoбoчиx місць, a тaкoж прoблeми, пoв’язaні з життєдіяльністю людeй з oбмeжeними мoжливoстями. Нa зaxoді, зoкрeмa, були присутні нaрoдний дeпутaт Лeoнід Дaцeнкo, прeдстaвники дeпaртaмeнтів oблдeржaдміністрaції, гoлoвa пoстійнoї кoмісії з питaнь праці та соціального захисту населення обласної ради Наталія Горбенко, депутати обласної ради. Про це інформує власний кореспондент «Нової Доби»

– На Черкащині діє дві програми – «Безбар’єрна Черкащина» й «Турбота», що здійснюють фінансову підтримку громадських організацій інвалідів і ветеранів, – зазначила Валентина Коваленко. – У бюджеті області цього року передбачено більше 2 мільйонів 700 тисяч гривень на їхні потреби, вже профінансовано півмільйона. Ми зібрали круглий стіл, щоб почути людей з обмеженими фізичними можливостями. І їхні проблеми вирішити на місцевому й на державному рівні.

Адже в Черкаській області проживає понад 94 тис інвалідів різних категорій, з них зокрема близько 61 тис загального захворювання, 3 тис інвалідів трудового каліцтва, дітей-інвалідів – 4 800 осіб. В будинках-інтернатах на повному державному утриманні проживає 2185 осіб. У січні – червні 2014 року 48 інвалідів забезпечено автомобілями за рахунок міських бюджетів, гуманітарної та благодійної допомоги, оздоровлено 603 інваліди, видано 256 інвалідних візків і 1 831 протезно-ортопедичний виріб.

– На сьогодні Черкащина займає 5-те місце в Україні за кількістю осіб, які мають статус чорнобильців. Це понад 120 тисяч людей, із них 7,2 тисячі – інваліди, в тому числі 66 дітей, – розповів заступник директора департаменту соціального захисту облдержадміністрації Сергій Могилей. – І вперше з 2007 року на фінансування різних чорнобильських програм в обласному бюджеті нинішнього року виділено понад 7 мільйонів гривень. Думаю, ці кошти будуть розподілені належним чином:а підуть на медичне обслуговування, оздоровлення чорнобильців та інші потреби.
Заступник голови УТОСу Володимир Мірошник під час «круглого столу» привернув увагу до проблем сліпих людей. Адже підприємства Товариства розграбовані, колишні директори приватизували деякі приміщення. І нині гостро стоїть питання збереження робочих місць і працевлаштування.

– Центральні правління УТОС і УТОГу зосередили в своїх руках необмежену владу, кошти й контроль, що породило корупцію, – озвучила проблему голова обласної ради. – Байдужість до підприємств та його працівників призвела до розкрадання, занепаду та практичного знищення Черкаського та Звенигородського УВП УТОС.
Леонід Даценко зазначив, що надіслав депутатський запит до Генпрокуратури України та МВС щодо ситуації на підприємствах УТОС. Народний депутат зазначив, що сьогодні стоїть завдання про зміни до Конституції, які нададуть людям права розпоряджатися майном і коштами своїх громад чи організацій. Без таких змін не вирішаться державні й місцеві проблеми, не припиниться соціальна війна проти свого народу. Тож Леонід Миколайович запропонував представникам громадських організацій інвалідів сформулювати пропозиції, вказавши конкретні проблеми кожної організації, для прийняття рішень у Верховній Раді.

источник

↑ Наверх ↑

aRuma бесплатная регистрация в каталогах тендерный кредит
Доставка грузов