Проект Ради Європи «Підтримка виконання Україною рішень Європейського суду з прав людини» та Верховний Суд провели експертні консультації щодо застосування Протоколу № 16 до Європейської конвенції з прав людини

КИЇВ, УКРAЇНA   17 ЛИПНЯ 2018

  • Diminuer la taille du texte
  • Augmenter la taille du texte
  • Imprimer la page

13 липня 2018 рoку в м. Києві відбулись eкспeртні кoнсультaції щoдo зaстoсувaння в Укрaїні Прoтoкoлу № 16 дo Єврoпeйськoї кoнвeнції з прaв людини. Зaxід oргaнізoвaнo прoeктoм Рaди Єврoпи «Підтримкa викoнaння Укрaїнoю рішeнь Єврoпeйськoгo суду з прaв людини», який фінансується Фондом з прав людини, та Верховним Судом.

Участь у заході взяли Голова та судді Верховного Суду, народні депутати України VIII скликання, представники Адміністрації Президента України, заступник Міністра юстиції України – Уповноважений у справах Європейського суду з прав людини, представники та експерти Ради Європи. Від Європейського суду з прав людини участь в експертних консультаціях взяв пан   Йохан Каллеверт,   Заступник Секретаря Великої Палати.

Протокол № 16 набере чинності 1 серпня 2018 року – через три місяці після його ратифікації десятьма державами-членами Ради Європи. Протокол № 16 передбачає право судів, спеціально визначених для цього державою – членом Ради Європи, звертатись до Європейського суду з прав людини із запитом про отримання консультативного висновку у справі, яка перебуває в провадженні відповідного суду, щодо принципових питань, які стосуються тлумачення або застосування прав і свобод, визначених Європейською конвенцією з прав людини чи протоколами до неї.

Детальніше із процедурою надання консультативних висновків можна ознайомитись в   Практичних рекомендаціях, які було   затверджено на пленарному засіданні Європейського суду з прав людини 18 вересня
2017 року).  
Зазначені Практичні рекомендації в перекладі українською мовою розміщено за   посиланням.

 

ВЕБ-ПОСИЛАННЯ ЩОДО ЗАХОДУ

https://supreme.court.gov.ua/supreme/pres-centr/news/522308   – Верховний Суд

 

↑ Наверх ↑

aRuma бесплатная регистрация в каталогах тендерный кредит
Доставка грузов