Рішення Кабміну стали вищими, ніж рішення Верховної Ради

Кoнституційний Суд Укрaїни прийняв двa нeoднoзнaчні рішeння, якими фaктичнo нaдaв прaвo Кaбміну ігнoрувaти пoлoжeння зaкoнів Укрaїни у сфeрі сoціaльнoгo зaxисту. Пo-пeршe, тaкa пoзиція Суду нeсe пoтeнційну зaгрoзу незахищеним верствам населення. По-друге, вона перевертає все дотеперішнє розуміння права, зокрема ієрархії законодавчих актів.

Наприкінці минулого року Україну сколихнула хвиля масових протестів за участю пільговиків. Основну частину мітингувальників тоді складали “чорнобильці” та “афганці”. Люди прагнули захисту своїх соціальних гарантій, насамперед виплати передбачених законами пенсій. Численні акції в багатьох містах країни змусили владу піти на поступки та залишити за пільговиками право на отримання соціальних виплат. Але далі декларацій справа так і не пішла.

Наприкінці року та нещодавно КС України своїми рішеннями надав уряду повноваження не виконувати чинних соціальних законів, а керуватись власними нормативно-правовими актами при прийнятті рішень у соціальній сфері.

Безумовно, вітчизняне законодавство містить занадто велику кількість соціальних гарантій, які складно реалізувати бюджетом економічно слаборозвинутої держави. Але це означає, що треба переглядати відповідні закони. До того ж раніше Конституційний Суд неодноразово формулював правову позицію, згідно з якою закони про державний бюджет на відповідний рік мають відповідати соціальним законам та не можуть містити положення, що їх змінюють. І це була цілком зрозуміла та обґрунтована з позицій верховенства права позиція. Але відтепер уряд отримав право в ручному режимі коригувати соціальні виплати, виходячи із “фінансових можливостей” держбюджету. Пенсійний фонд України, як структура Кабміну, завжди може заморозити соціальні виплати через брак коштів. При цьому, Фонд буде діяти правомірно, зважаючи на тлумачення Конституційного Суду.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Азаров похвалився “безпрецедентною сумою” соцвиплат у 2012 році

Таке тлумачення робить рішення Кабінету Міністрів вищими, ніж рішення Верховної Ради як єдиного органу законодавчої влади. В свою чергу, суди загальної юрисдикції при розгляді “соціальних” справ також отримали фактично повноваження застосовувати положення підзаконних актів Кабміну, а не норми законів, якщо між ними є протиріччя. Цим заперечено визнавану досі і теорією і практикою ієрархію нормативних актів.

Відтепер уряд на власний розсуд визначатиме “збалансованість бюджету” та прийматиме рішення про доцільність та обсяги виплат для соціально вразливих верств населення. Яким чином вони відреагують на ці рішення, сподіваюсь дізнаємося вже незабаром. Цікавіше як відреагує на це юридична громадськість – переписуванням підручників з теорії права чи все таки організацією боротьби за верховенство права в нашій країні.

Джерело: Gazeta.ua

0

0

2 комментария к записи “Рішення Кабміну стали вищими, ніж рішення Верховної Ради”

 1. в/ч 43187:

  Когда в 2008 году Тимошенко влезла в Чернобыльский закон, она зацепила и суддей и прокуроров, естественно тогда судди постояли за себя, и конституционный суд признал то НЕ конституционым. Азаров, старый пердун, оказался хитрее, он кинул чернобыльцев, авганцев, и других, НО не упомянул суддей и прокуроров, поэтому ему всё прошло. Пострадали только незащищённые слои населения, ликвидаторы, инвалиды, пенсионеры. Изменить что либо, помогут выборы, если партия рыгоаналов проиграет выборы, значит выигравшие будут в большинстве, а большинство может проголосовать за импичмент президенту, и недоверие конституциооному суду, возможно тогда что-то поменяется, но не раньше.

 2. Людмила:

  Сейчас перед нами разыгрывается очередное кино про новую оппозиционерку Н. Королевскую, которая пытается выглядеть, как успешный украинский политик, рыдающий над долей народа и страны, только прежде чем верить этой сказке задайте себе вопрос, а почему Ю. Тимошенко сидит в тюрьме, а Н. Королевская, не смотря на свои злодеяния, до сих пор на свободе и успешно водит политические хороводы.

  Наверняка ответ будет один и Ефремов, и Королевская – одна банда. Идут они дружно и крепко, взявшись за руки, идут к нам, идут в наши дома, чтобы сделать нас еще несчастнее, чтобы забрать у нас последнюю надежду на нормальную, человеческую жизнь.

  По их мнению, жить мы не имеем права, мы имеем право только пахать на них и желательно в их же угольных копанках.

  КОНСТАНТИН ИЛЬЧЕНКО
  Джерело: http://durdom.in.ua/uk/main/news_article/news_id/26646.phtml

↑ Наверх ↑

aRuma бесплатная регистрация в каталогахтендерный кредит
Доставка грузов