Російські спецслужби можуть прослуховувати Skype навіть без рішення суду

Рoсійським спeцслужбaм нaдaли мoжливість прoслуxoвувaти рoзмoви у Skype. При цьoму тaкий дoступ рoсійські спeцслужби нe зaвжди oтримують зa рішeнням суду — інoді цe відбувaється «прoстo зa зaпитoм».

Зa інформацією учасників ринку інформаційної безпеки, яких цитують «Ведомости», спецслужби «вже пару років» можуть не тільки прослуховувати, але і визначати місцеположення користувача Skype.

«Саме тому співробітникам нашої компанії, наприклад, заборонено спілкуватися на робочі теми в Skype», — розповів виданню гендиректор Group-IB Ілля Сачков.

Виконавчий директор Peak Systems Максим Емм повідомив, що після того як Microsoft в травні 2011 р. придбала Skype, вона забезпечила клієнта програми технологією законного прослуховування. Тепер будь-якого абонента Skype можна перевести на спеціальний режим, при якому ключі шифрування, які раніше генерувалися на телефоні чи комп’ютері абонента, будуть генеруватися на сервері.

Таким чином, отримавши доступ до сервера, можна прослухати розмову чи прочитати переписку. Microsoft надає можливість користуватися цією технологією спецслужбам по всьому світу, в тому числі і російським, пояснює експерт.

Раніше цього тижня стало відомо, що в китайській версії Skype є спеціальний механізм для відстежування дій абонента. Вчений Джеффрі Нокел з університету Нью-Мексико встановив, що в китайський дистрибутив Skype вбудований кейлоггер — програма, яка фіксує дії користувача на клавіатурі. Вона перевіряє тексти на вміст у них небажаних слів і пересилає зібрані логи у спецслужби. За словами вченого, до переліку небажаних слів потрапили, зокрема, Тяньаньмень (площа, де в 1989 р. проводились протестні акції), Human Rights Watch, «Репортери без кордонів», BBC News та інші.

Як повідомляв «Ракурс», популярний інтернет-сервіс голосового та відеозв’язку Skype тимчасово зробив неможливим відновлення паролів після скарг користувачів на злам їхніх облікових записів.

Джерело: Ракурс

↑ Наверх ↑

aRuma бесплатная регистрация в каталогах тендерный кредит
Доставка грузов