Соціальні незахисники … в мантіях маніпуляторів

«Відпoвіднo дo чaстини пeршoї стaтті 6 Зaкoну Укрaїни від 9 липня 2003 рoку № 1058-IV «Прo зaгaльнooбoв’язкoвe дeржaвнe пeнсійнe стрaxувaння» нeпрaцeздaтні грoмaдяни крім пeнсійниx виплaт із систeми пeнсійнoгo зaбeзпeчeння мaють прaвo oтримувaти дoплaти, нaдбaвки тa підвищeння дo зaзнaчeниx виплaт, дoдaткoву пeнсію в пoрядку тa шляxoм кoштів, визнaчeниx зaкoнoдaвствoм.
Таким чином, пенсія є періодичним платежем, виплата якої, за загальним правилом, не обмежена у часі.
Підвищення до пенсії, яке є додатковою виплатою особі, яка визнана такою, що має на нього право, нерозривно пов’язано з виплатою пенсії   і   також має не визначений у часі граничний термін виплати.
Отже, вирішуючи питання про зобов’язання нарахувати та виплатити відповідні періодичні платежі дітям війни, суди, у разі відсутності спору про право особи на отримання підвищення до пенсії або встановлення такого права в судовому порядку, не мають підстав обмежувати орган, відповідальний за здійснення їх нарахування і виплати, певним часовим проміжком, якщо не відбулося змін у законодавстві ».
Але для підтвердження жаб’ячого апетиту обрав заключні рядки – «якщо не відбулося змін у законодавстві».
Мушу зупинитися на нібито змінах у законодавстві – йдеться про ЗУ №2148 від 03 жовтня 2017 року (про пенсійну реформу).
1. Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03 жовтня 2017 року суттєво не змінив механізму розрахунку пенсій ліквідаторам другої категорії. Управління просто хибно   і   усвідомлено трактує цю зміну. Для розуміння наводжу дослівну нову редакцію ч.2 ст. 56 ЗУ №796-12:
« 2. Право на пенсію в повному розмірі мають громадяни, віднесені до категорій 1,2,3,4, за умови стажу роботи не менш як: чоловіки – 20 років, жінки – 15 років,   із   збільшенням пенсії на один процент заробітку за кожний рік роботи понад встановлений цим пунктом стаж, але не вище 75 процентів заробітку, а громадянам, які відпрацювали за списком №1,чоловіки – 10 і більше, жінки – 7 років 6 місяців і більше – не вище 85 процентів заробітку, у разі призначення пенсії на умовах частини другої статті 27 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».
2. Несуттєві зміни внесені до третьої частини ст.. 56 ЗУ №796-12 – дужки замінили лапками :
3. Громадянам, віднесеним до категорій 1, 2, 3 і 4, надається статус ветерана праці за умови наявності у них стажу роботи « на 10 років більшого за встановлений пунктом 2 цієї статті «у жінок – 25 років, у чоловіків – 30 років)».

Ярослав Олійник,голова ГО «Прикарпатбат Чорнобиль»,член Всеукраїнської ініціативної групи   по захисту ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС                                      

↑ Наверх ↑

aRuma бесплатная регистрация в каталогах тендерный кредит
Доставка грузов