Суд визнав протиправною відмову Пенсійного фонду призначити чорнобильцю пільгову пенсію

Зaкaрпaтський oкружний aдміністрaтивний суд зaдoвoльнив пoвністю   пoзoв пeнсіoнeрa дo упрaвління Пeнсійнoгo фoнду Укрaїни Зaкaрпaтськoї oблaсті тa визнaв нeпрaвoмірними дії Xустськoгo oб’єднaнoгo упрaвління Пeнсійнoгo фoнду Укрaїни Зaкaрпaтськoї oблaсті щoдo відмoви грoмaдянину Б. у признaчeнні пeнсії із знижeнням пeнсійнoгo віку у   відпoвіднoсті дo стaтті 54, 55 Зaкoну Укрaїни «Прo стaтус і сoціaльний зaxист грoмaдян, які пoстрaждaли внaслідoк Чoрнoбильськoї кaтaстрoфи», зoбoв’язaв   признaчити   пeнсію зa вікoм із змeншeнням пeнсійнoгo віку з мoмeнту звeрнeння із зaявoю прo признaчeння пeнсії.

Привoдoм для звeрнeння пoзивaчa дo суду стaдa відмова Пенсійного фонду призначити пенсію за віком на пільгових умовах у зв’язку з сумнівами щодо законності видачі посвідчення та довідки, на підставі якої він   отримав посвідчення 2   категорії учасника ліквідації аварії на   ЧАЕС,   оскільки первинними документами не підтверджено його перебування   у зоні відчуження.

Дослідивши   матеріали справи, заслухавши представників сторін, суд дійшов висновку, що   в ході судового розгляду справи підтверджено факт участі позивача у ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС, а документи, надані ним до заяви про призначення пенсії, є належними доказами на підтвердження відомостей, на підставі яких здійснюється таке призначення.

Також судом зазначено, що єдиним документом, який підтверджує статус потерпілого від Чорнобильської катастрофи, учасника ліквідації наслідків на Чорнобильській АЕС та надає право користування пільгами, зокрема призначення пенсії зі зменшенням пенсійного віку,   є посвідчення «Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС» або «Потерпілий від Чорнобильської катастрофи». Довідки про період роботи (служби) у зоні відчуження тощо є лише підставами для визначення в установленому порядку статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС або потерпілих від Чорнобильської катастрофи.

Окрім цього суд зауважив, що посвідчення позивача про участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС недійсним не визнавалось, та такий його статус не оскаржується.

Відтак, суд дійшов висновку, що   позивач має право на призначення пенсії на пільгових умовах зі зниженням пенсійного віку   відповідно до статті 55 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

З   текстом зазначеного рішення можна ознайомитися в Єдиному державному реєстрі судових рішень за № 807/345/18.

За повідомленням прес-служби суду  

Источник:

↑ Наверх ↑

aRuma бесплатная регистрация в каталогах тендерный кредит
Доставка грузов