“Тримай ВоРа!”, або знову про депутатську корову

Тaємнe привлaснeння чужoгo мaйнa є крaдіжкoю. Фінaнсoвe зaбeзпeчeння нaрoдниx дeпутaтів Укрaїни з нaрoднoї кишeні утaємничeнo, зміст Пoстaнoви N122/94-ВР від 26 липня 1994 р. зaсeкрeчeнo.

 

Нa чeтвeр 7 грудня плaнується чeргoвий дeпутaтський нaліт нa нaрoдну кaсу, зaкaмуфльoвaний під прoeкт Пoстaнoви прo фінaнсoвe зaбeзпeчeння діяльнoсті нaрoдниx дeпутaтів Укрaїни, №7172 від 05.10.2017 (дaлі – Прoeкт-7172).

Ініціaтoри – 10 члeнів Кoмітeту з питaнь Рeглaмeнту тa oргaнізaції рoбoти Вeрxoвнoї Рaди нa чoлі з в. o. Гoлoви П. Пинзeникoм (НФ).

Дaєш дeпутaту міністeрську зaрплaту!

Бикa зa рoги бeруть oдрaзу: “1.   Устaнoвити рoзмір   пoсaдoвиx oклaдів нaрoдниx дeпутaтів Укрaїни нa рівні пoсaдoвиx oклaдів члeнів Кaбінeту Міністрів Укрaїни”. Тaк рвуться дo кoритa, щo нe тямлять: пoсaд “члeнів Кaбінeту Міністрів” нe існує.

Згіднo ч.1 ст. 114 Кoнституції “Дo склaду Кaбінeту Міністрів Укрaїни вxoдять   Прeм’єр-міністр Укрaїни, Пeрший віцe-прeм’єр-міністр, віцe-прeм’єр-міністри, міністри.”   Нa кoгo рівняються нaрoдні oбрaнці нeяснo, звaжaючи нa їxню скрoмність, мoжнa припустити, щo нa прoстиx міністрів. Цe — жлoбськe нoу-xaу: зaвжди і усюди міністри отримують більше за депутатів.

Читайте також:   “Крихітка” на 1,67 мільярди, або За що платити парламенту?

Оплата праці членів уряду визначається   Постановою Кабміну №304,   виданою   20 квітня 2016 р. урядом В. Гройсмана (далі – Постанова-304). Їхній   посадовий оклад   коливається від 16 тис. грн. у міністра до 20 тис. грн. у прем’єра.

Та реальна платня цим не обмежується. Апетити народних обранців – теж. І байдуже їм, чи співпадають їхні забаганки з нашими можливостями.

Професійний расизм

Проект-7172    провіщає: “народному депутату України здійснюються Апаратом Верховної Ради України надбавки до посадового окладу в розмірі, встановленому для членів Кабінету Міністрів”. Що за надбавки?

Перша — “за вислугу років у розмірі 3 відсотків посадового окладу за кожен календарний рік залежно від стажу роботи, до якого зараховуються період роботи на посаді, раніше набутий стаж державної служби та періоди роботи, передбачені   статтею 46   Закону України “Про державну службу”, але не більше 50 відсотків посадового окладу;”

Цитую повністю не для втіхи — вимушено, бо це один із найбільш цинічних сюжетів законодавства. Вдумайтесь: народному (!) депутатові, для грошової надбавки, рахуватиметься тільки минуле депутатство, державна, і прирівняна до неї, служба. Депутати із вчителів, лікарів, підприємців, хліборобів, шахтарів, інших не чиновних професій –   поза грою!

Про нажите непосильно інтенсивною працею

Друга — “надбавка за інтенсивність праці   в розмірі до 100 відсотків посадового окладу”. Ще один посадовий оклад!

Напівприхований, щоб народ дурити. А як вийти з дурману побачимо: 16 тис. + 16 тис. = 32 тис. грн.

Поруч з надбавками   Постанова-304    містить дві доплати, які “надбавками” не звуться та до них примикають, а головне   –   так само застосовуються.

Це –   “премія відповідно до … особистого внеску в загальні результати роботи”   необмеженого розміру.  

Читайте також:   Він незаконно збагачується в рамках закону – журналіст про Порошенка

Тут можна зітхнути з полегшенням: якщо за “результати роботи”, то на депутатів чатує таке вирахування, що е-декларацій не вистачить розплатитись. Та огортає сумнів і смутне передчуття, що замість чесно вирахувати за халтуру, їм безчесно нарахують за макулатуру.

Хто? Про це згодом, а поки зауважимо: премії “без стелі”   –   неприйнятна халява. Прикладами рясніють і український, і світовий інфопростір. Ось –   типовий і свіжий.

Остання доплата – “матеріальна допомога на оздоровлення   під час надання щорічної відпустки у розмірі, що не перевищує середньомісячної заробітної плати”. Наче наше керівництво за станом здоров’я немічне як брежнєвське Політбюро, а за майновим станом –   бомжувате.

Як солдати генералів преміюватимуть

У виконавчій владі, інших ієрархіях надбавки, премії   призначаються керівництвом   . У парламенті ж незручно доручити це Голові чи Погоджувальній Раді. Тож у   Проект-7172   і вписали, що надбавки “народному депутату України здійснюються Апаратом Верховної Ради України”. Апарат –   винагороджуватиме депутатів! І перо не всохло.

Втім, написали обдумано. Мутота з розбивкою платні вождів на посадовий оклад, доплати, премії тощо потрібні аби розчленувати солідну суму, яка щомісячно осідає у владній кишені: оминають гостре, щоб не порізатись. Прости їм, Господи, бо знають, що творять.

У цій блюзнірській логіці витримані минулі касові нальоти   http://uainforg.livejournal.com/2540083.html,   http://intvua.com/news/article/1477559096-boris-bespaliy-normotvortsi-kapitani-kleptomani-.html   і   http://uainfo.org/blognews/1478597331-tsi-narodni-deputati-nevipravni-perevibori-nevidvorotni.html, у її ж руслі і   Проект-7172   .

Переконаний, усе грошове утримання державних керівників має вказуватись однією сумою. Як от для президента США   –   фіксована оплата протягом усього терміну. Скажімо   Барак Обама (з 2009 по 2017-й) отримував   $ 400 тис. на рік. Чітко, чесно, прозоро.

Проект-7172 неконституційний і протизаконний

Розглянуті маневри капосні, однак в межах законності (мерзотником буває і закон). А ось щоб їх пропхати законність трощать.

Згідно ч.3. ст. 91 Регламенту   “У разі внесення законопроекту, проекту іншого акта, прийняття якого призведе до зміни показників бюджету (надходжень бюджету та/або витрат бюджету), суб’єкт права законодавчої ініціативи зобов’язаний додати фінансово-економічне обґрунтування (включаючи відповідні розрахунки).”

Читайте також:   Как начисляются пенсии госслужащим в Германии

Проект-7172   такі зміни передбачає, та розрахунків –   катма. Немає навіть пояснювальної записки,   передбаченої   ч.1. ст. 91 Регламент.

Згідно ч.2 ст.92 Регламенту   проект без пояснювальної записки і розрахунків не повинен реєструватись. Та як же лейтенанти з апарату могли відмовити генерал-депутатам? Регламент вже не Наглядач, а Хлопчик за викликом.

Біда поправна.   Згідно ст.94 Регламенту   Проект-7172   слід повернути ініціаторам. Та для цього треба висновок регламентного комітету, того самого 10 із 11 членів якого і є недолугими ініціаторами: судді обернулись підсудними.

І ця біда неостаточна.   Згідно п.1 ч.2. до ст.94 Регламентуініціювати повернення може і Комітет з питань правової політики та правосуддя. З підстав неконституційності. А   Проект-7172   неконституційний, бо   передбачає, що “Постанова застосовується з 1 жовтня 2017 року.”, тобто заднім числом. Що   порушує   ч.1 с. 58 Конституції .

До слова, з цієї ж причини суперечить Конституції і чинна Постанова “Про внесення зміни до Постанови Верховної Ради України “Про забезпечення діяльності народних депутатів України”,   № 2111-VIII   від 22 червня 2017 року, яка застосовується ще з 1 січня 2017 року .

Як бачимо, стандартний фінт цієї ради: нетерплячі, жадібні, дріб’язкові. Не здатні кілька місяців зачекати заради кількох тисяч: пруть рожном на Конституцію.

І це – постреволюційний реформаторський парламент?! Звісно, хочеться його позбутись якнайшвидше, а поки що хоча б не допустити прийняття огидного проекту Постанови про фінансове забезпечення діяльності народних депутатів України,   №7172   від 05.10.2017 .

Борис БЕСПАЛИЙ, для   UAINFO

 

↑ Наверх ↑

aRuma бесплатная регистрация в каталогах тендерный кредит
Доставка грузов