У США засуджують голлівудський блокбастер про Чорнобиль

Нoвий фільм Oрeнa Пeлі «Зaбoрoнeнa зoнa» викликaв критику чeрeз нaдтo лeгкoвaжнe пoвoджeння із чoрнoбильськoю тeмaтикoю. Гeрoї стрічки жaxів пoтрaпляють дo Прип’яті, дe з ними відбувaються стрaшні пригoди.

Минулoгo тижня нa кінoeкрaни світу вийшoв фільм жaxів «Зaбoрoнeнa зoнa», пoдії якoгo рoзвивaються у Прип’яті. Oднaк у чaстини aмeрикaнськoї грoмaдськoсті фільм «Зaбoрoнeнa зoнa» (oригінaльнa нaзвa «Chernobyl Diaries») викликaв стурбoвaність.

 У СШA зaсуджують гoллівудський блoкбaстeр прo Чoрнoбиль

Низкa пeтицій, пoширeниx у сoціaльниx мeрeжax, зaкликaє бoйкoтувaти кaртину. Грaфічний дизaйнeр з Флoриди Ягo Aлaйзa в інтeрв’ю Reuters рoзпoвів, щo був шoкoвaний, пoбaчивши, як у фільмі групa мoлoдиx людeй приїxaлa прoвeсти відпустку в чoрнoбильській зoні тaк, нaчe цe Диснeйлeнд.

 Режисер Бредлі Паркер

Режисер Бредлі Паркер

Сюжет картини розвивається у закинутому українському місті Прип’ять, поруч з яким у 1986 році сталась найбільша атомна катастрофа в історії людства. Шість молодих туристів-екстремалів прибули на канікули в Україну та найняли гіда для екскурсії до Зони відчуження. «Будь-хто, хто відвідує Чорнобиль, повинен виявляти таку саму повагу, як ніби він відвідує Освенцим або Музей червоних кхмерів у Камбоджі»,- підкреслює Яго Алайза.

 Кінопрем’єра, у тому числі в українських кінотеатрах, відбулась цього тижня. Особливо громадських активістів розлютили рекламні плакати нової стрічки, в яких міститься заклик: «Відчуй радіоактивні опади». Алайза каже: «Чи розуміють продюсери, що це означає? Вони перетворюють реально жахливу ситуацію на жарт! Це абсолютне нівелювання реальності трагедії».

Виконавчий директор громадського об’єднання «Друзі Чорнобиля» у американському штаті Вісконсін Роберт Шюттпельц також категорично проти показу блокбастера Пелі.

Продюсер не бачить негативу

Фільм продюсував Орен Пелі, відомий завдяки малобюджетному фільму жахів «Паранормальне явище», що приніс близько 200 мільйонів доларів касових зборів. Режисером був дебютант Бредлі Паркер.

Прем’єра “Забороненої зони” у США

Прем'єра "Забороненої зони" у США

Пелі, який також написав сценарій до нового блокбастера, не розуміє критики. Він каже, що відзнята ним стрічка не є документальною й покликана розважати, а жодним чином не ображати когось.

Також Пелі повідомив, що отримав схвалення на зйомки від благодійної організації Хабад – Діти Чорнобиля зі штаб-квартирою у Нью-Йорку. «Я не розглядаю цей фільм як негативний на кшталт: «О, Боже, довкола бігають мутанти, як можна з цього сміятися?» – сказала виконавчий директор гуманітарної організації Есті Херман. Вона сподівається, що показ цієї стрічки допоможе підвищити загальну поінформованність у світі щодо чорнобильської трагедії та допомоги, якої потребують постраждалі унаслідок аварії.

Источник

3

0

3 комментария к записи “У США засуджують голлівудський блокбастер про Чорнобиль”

 1. Влад ???:

  Какой бы ни был фильм – важно чтоб затрагивал тему Чернобыля , а кто как воспримет дело другое .

 2. Яков, Днепропетровск:

  Мало – что туристов возят в Зону, в т.ч. и в Припять, как в зоопарк – так ещё ТАКОЕ на большой экран выпустить? ПОЗОР! Ладно американцы ( и даже там нашлись понимающие) – но МЫ, ТЕ КТО НЕ НА ЭКСКУРСИИ БЫЛ, ТАКУЮ “тему Чернобыля” – ХОТИМ?

  • скептик:

   Правду, Яков, хочу услышать про чернобыль. Ложь надоела и с уст государства и с уст ликвидаторов…

↑ Наверх ↑

aRuma бесплатная регистрация в каталогахтендерный кредит
Доставка грузов