“У ТОМУ ЧИСЛІ ПРАЦЮЮЧІ ПЕНСІОНЕРИ”…

27 січня ц.р. у свoїй стaтті “Дійснo, під лeжaчий кaмінь вoдa нe тeчe” я пoрушив вaжливу для бaгaтьox житeлів рaйoну прoблeму. Мoвa йшлa прo тe, щo гaзoвa службa нeпрaвильнo підxoдилa дo нaрaxувaння oплaти зa спoжитий гaз дeякими кaтeгoріями пільгoвиків. Нe булo нaлeжнoгo контролю за цим і з боку управління соцзахисту населення РДА. В результаті членам сімей ветеранів війни, які складаються лише з непрацездатних осіб (але хтось з них ще працював), занижувалась передбачена законодавством опалювана площа: замість подвійного розміру нормативної опалюваної площі обраховувалась одинарна. Тобто, на загальних підставах.

Мої особисто розмови з керівництвом і працівниками газової служби району, а також спеціально проведена в РДА нарада з цього приводу, достатньої ясності в дане питання не внесли. Хоча законодавство України чітко трактує поняття непрацездатності громадян. Про це я вже писав, отож не буду повторюватись сьогодні.

Довелось направити офіційний запит в Мінсоцполітики України. Хоча аналогічне роз’яснення звідти, дане в 2010 році, є чинним і сьогодні: відповідні закони з тих пір не змінювались.

Каменем спотикання для газовиків було те, кого вважати непрацездатним. Вони не хотіли відносити до цієї категорії працюючих пенсіонерів, а також інвалідів. А тому сім’ї, що з них складалися і мали право на подвійну пільгу, через незнання своїх прав переплачували за спожитий газ.

Кілька днів тому в редакцію надійшла відповідь з Міністерства соціальної політики України з цього приводу. Ось вона:

alt

Відтепер ні в кого не повинно бути сумнівів у тому, як нараховувати пільгову оплату за спожитий природний газ сім’ям ветеранів війни, які складаються лише з непрацездатних осіб, тобто пенсіонерів.

Ця ситуація – ще один приклад того, як важливо знати всі свої права (а також – і обов’язки!..) громадянам, а особливо – пільговикам. Адже ні державні деякі установи, ні приватні різні структури не зацікавлені, як бачимо, в законності, коли йдеться про “швидкі” гроші. У нашому випадку газівникам вигідніше одразу взяти кошти з людей, ніж невідомо скільки чекати відшкодувань від держави. А що порушується закон – нікому до цього, виявляється, й діла не було… Бо, повторюю, і для держбюджету то полегка, якщо громадяни – через свою некомпетентність – самі оплачують те, що гарантувала держава.

 Павло СМОВЖ.

джерело

↑ Наверх ↑

aRuma бесплатная регистрация в каталогах тендерный кредит
Доставка грузов