Українці примудряються труїтися навіть якісними ліками – медики

Лікaрі рoзучилися виписувaти прaвильні рeцeпти, a пaцієнти нaдтo пeрeймaються сaмoлікувaнням.
Чинoвники твeрдять, щo фaльшивиx ліків нaрaxoвується мeншe 1% від спрaвжніxФіктивні ліки пoтрaпляють дo спoживaчів чeрeз нeліцeнзoвaні тoчки прoдaжу. Тaким є висновок Всесвітньої організації охорони здоров’я.
За статистикою цієї організації, у 87% випадків неякісні, невірно марковані чи фальсифіковані медпрепарати купуються поза аптеками. Найчастіше завдяки мережі інтернет, супермаркетам та автозаправкам.
Решта 13% припадає на легальні аптеки чи лікувальні установи.
Ці цифри навела перший заступник голови Державної служби України з лікарських засобів Інна Демченко.
“Найчастіше підробляється в Україні препарати групи “Мезим” (для профілактики захворювань травлення, метаболізму), “Амізон”, “Мукалтин”, “Фезам”, валеріани екстракт і препарати, які найчастіше рекламують”, – повідомила вона.
Серед фальсифікату є навіть такі “ліки”, котрі становлять серйозну загрозу для життя. Так, Демченко виділила в цьому контексті львівський випадок, коли на неліцензованих складах були виявлені небезпечні препарати, начебто призначені для зниження артеріального тиску.
Разом із тим загальний обсяг виявлених фальсифікованих, неякісних, брехливо маркованих препаратів з-поміж справжніх становить менше 1%, наголосила Демченко.
Радник міністра охорони здоров’я Віктор Чумак уточнив, що обсяг фальсифікату становить 0,6%. І додав, що проблема полягає не стільки в якості препаратів, скільки неправильному їх призначення та застосування.
“Люди страждають від ліків не тому, що вони неякісні, а тому, що неправильно їх застосовують”, – вважає фахівець.
Чумак упевнений, що в Україні необхідно змінювати інфраструктуру надання медичної допомоги.
“На прикладі пілотного проекту по гіпертонії ми побачили ступінь розвалу. Лікарі не вміють виписувати рецепти, хворі не вірять лікарям. І сьогодні рівень самолікування величезний”, – пояснив медик.
Раніше повідомлялося, що в Україні технічними новаціями боротимуться із фальсифікацією ліків.

↑ Наверх ↑

aRuma бесплатная регистрация в каталогах тендерный кредит
Доставка грузов