В Донецке начали судить несговорчивого чернобыльского оппозиционера

Фoтo і відeo: Тeтянa Зaрoвнa

6 бeрeзня в Прoлeтaрськoму рaйсуді Дoнeцькa пoчaлoся слуxaння кримінaльнoї спрaви зa звинувaчeнням у “п’янoму xулігaнстві” чoрнoбильськoгo лідeрa і eкс-кaндидaтa в нaрoдні дeпутaти Вoлoдимирa Дeркaчa.

 

Місцeві лідeри Oб’єднaнoї опозиції переконані, що справа має політичний підтекст і називають її проявом репресій. Деркач відомий своєю безкомпромісністю – він був останнім, хто покинув наметове містечко голодувальникіа чорнобильців у грудні 2011 року. На минулих виборах, будучи безпартійним і не маючи значних фінансів, намагався конкурувати з владою в одному з найбільш кримінальних донецьких округів. Сам підсудний вважає, що мета переслідування – раз і назавжди відбити у нього охоту “йти в політику”.

– Після голодування біля Пенсійного фонду намагалися представити мене липовим чорнобильцем. Після того як ми почали безстрокову акцію “ЄВРО 2012 – бенкет під час чуми” я перетворився на п’яного хулігана, – говорить підсудний.

На перше засідання прийшли підтримати обвинуваченого кандидати мажоритарники від Об’єднаної опозиції, чорнобильці та шахтарі. Але не з’явився потерпілий – молодий чоловік, який стверджує, що незнайомий йому 61-річний пенсіонер раптово накинувся на нього 26 липня 2012 біля свого будинку і мовчки побив. Як пояснює поведінку опозиціонера слідство – “з мотивів явної неповаги до суспільства”. Чорнобилець вдарив студента двічі, але, як вважає слідство, від цих ударів юнак знепритомнів. За висновком експертизи – отримав легкі тілесні ушкодження: струс мозку, крововиливи, удари. За ч. 1 ст. 296 КК України – “Хуліганство з особливою зухвалістю” опозиціонеру загрожує штраф від 500 до 1000 не оподатковуваних мінімумів, арешт до 6 місяців або до 5 років обмеження волі.

– Мого підзахисного не було в той момент в тому місці, де сталося хуліганство, – говорить адвокат Юрій Кравчук, – зате на наступний день після події міліціонери вже ходили по сусідах з фотографією Володимира Григоровича. Потерпілий його ще тільки через 1,5 місяці упізнав, а у правоохоронців він з першої хвилини був головний підозрюваний. Є підстави вважати, що справа була сфабрикована, ми будемо вимагати виправдання.

Тетяна ЗАРОВНА
Джерело: Gazeta.ua

↑ Наверх ↑

aRuma бесплатная регистрация в каталогах тендерный кредит
Доставка грузов