Версія для друку «Чорнобиль зумовив вибух людської солідарності, любові, жертовності й героїзму», – Владика Богдан (Дзюрах)

 13 квітня в київськoму кoстeлі Святoї Кaтeрини Німeцькoї Євaнгeльськo-Лютeрaнськoї Цeркви відбулoся відкриття пeрeсувнoї вистaвки «Чoрнoбиль: Люди – Місця – Сoлідaрність – Мaйбутнє». Ініціaтoрoм тa oргaнізaтoрoм вистaвки є Міжнaрoдний oсвітній цeнтр у м. Дoртмунді (Німeччинa), a здійснeння цьoгo прoeкту стaлo мoжливим зa підтримки Пoсoльствa Фeдeрaтивнoї Рeспубліки Німeччини в Укрaїні, Блaгoдійнoгo фoнду Єпискoпськoї Кoнфeрeнції Кaтoлицькиx Єпискoпів Німeччини “Рeнoвaбіс”, a тaкoж зa співпрaці xристиянськиx Цeркoв в Німeччині тa Укрaїні, зoкрeмa Лютeрaнськoї Церкви, Української Греко-Католицької та Православних Церков.

Основна мета виставки: зберегти живою пам’ять про трагедію Чорнобиля, згадати про той широкий міжнародний рух солідарності, а особливо – звернути увагу на подвиг ліквідаторів аварії на ЧАЕС і труднощі та проблеми, з якими вони змагаються сьогодні.

Виставка «Чорнобиль: Люди – Місця – Солідарність – Майбутнє» складається з двох частин: інформаційної та виставки фотографій.

У відкритті виставки взяли участь: Посол Федеративної Республіки Німеччини в Україні д-р Ганс-Юрген Гаймзьот, Голова Київської обласної держадміністрації А. Й. Присяжнюк, близько 20 свідків і ліквідаторів катастрофи на ЧАЕС, депутати Німецького Бундестагу, депутати Верховної Ради України. УГКЦ на відкритті виставки представляли Владика Богдан (Дзюрах), Адміністратор Патріаршої курії, Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, а також о. Ігор Шабан, Голова комісії сприяння єдності між християнами, який входить до складу оргкомітету виставки в Україні.

Керівник Міжнародного освітнього центру в Дортмунді Петер Юнге-Вентруп в коментарі до цієї події зауважив: «Європу об’єднує щось набагато більше, ніж тільки захоплення футбольним чемпіонатом. Рівно ж спогад про трагічні події внаслідок чорнобильської катастрофи становить частину нашої спільної європейської історії».

Виступаючи перед присутніми на відкритті виставки, Владика Богдан сказав, що історія цієї виставки, як і історія Чорнобиля, написана «червоними і чорними нитками», притаманними традиційній українській вишивці, де чорне символізує трагедію, «журбу», а червоне – «любов», яка йде аж до самозабуття, аж до самопожертви. За словами Секретаря Синоду Єпископів УГКЦ, Чорнобиль – це передовсім трагедія, оскільки внаслідок вибуху на четвертому блоці було забруднено великі території, а найстрашніше, постраждали тисячі людей: ті, котрі загинули внаслідок вибуху; ті, котрі змушені були назавжди покидати рідні сторони; діти, які народжуються з різними вадами; ліквідатори, котрі підірвали своє здоров’я або й передчасно померли внаслідок опромінення радіоактивними викидами. Це темна, чорна, трагічна сторона Чорнобиля.

Проте, як згадав архиєрей, історія Чорнобиля писалася і червоними нитками, бо трагедія зумовила вибух людської солідарності, любові, жертовності й героїзму. Промовець із глибокою вдячністю згадав ліквідаторів, закликаючи присутніх можновладців пам’ятати про них не принагідно, раз на рік, а постійно, забезпечуючи їм належну медичну опіку та гарантуючи їм гідне життя і необхідний соціальний захист.

Наприкінці виступу єпископ подякував ініціаторам та співорганізаторам пересувної виставки: Міжнародному освітньому центру в Дортмунді, Посольству Німеччини в Україні, Євангельсько-Лютеранській Церкві в Німеччині та Україні, а також Благодійному фонду «Реновабіс».

Звертаючись до гостей з Німеччини їхньою рідною мовою, Владика Богдан зокрема сказав: «Інколи аналітики та журналісти питають самих себе: чи існує майбутнє після Чорнобиля? На це питання я сьогодні можу з впевненістю відповісти ствердно: майбутнє після Чорнобиля існує, бо ми переживаємо наше теперішнє з його проблемами і викликами не самі, а відчуваємо близькість і солідарність наших друзів. За цю солідарність я хочу вам усім щиро подякувати та сказати вам від усієї душі: «Спаси, Господи!».

Виставка вже побувала в 50 містах Німеччини, Австрії та Нідерландів. В Україні виставку показуватимуть у 18 містах: Києві, Славутичі, Каневі, Вишгороді, Харкові, Донецьку, Дніпропетровську, Павлограді, Чернігові, Львові, Одесі, Сімферополі, Борисполі, Броварах, Житомирі, Луганську, Кривому Розі, Черкасах.

Повністю виступ Владики Богдана (Дзюраха) можна прочитати тут.

Источник

1

0

Комментарии закрыты.

↑ Наверх ↑

aRuma бесплатная регистрация в каталогахтендерный кредит
Доставка грузов