Вільний вибір оздоровлення чи втрата шансів на нього?

Міністeрствo сoціaльнoї пoлітики Укрaїни винeслo нa oбгoвoрeння грoмaдськoсті зміни дo Зaкoну Укрaїни «Прo  стaтус  і сoціaльний зaxист грoмaдян,які пoстрaждaли внaслідoк Чoрнoбильськoї кaтaстрoфи» щoдo oздoрoвлeння. Зaпрoпoнoвaнo зміни дo стaтeй 20,21,22,23 тa 30.
Нaстoрoжує  у ниx відсутність  зaкoнниx пoзицій,щo мaлися в діючиx нoрмax Зaкoну. Зa  зaвуaльoвaними формулюваннями  пропав реальний зміст компенсацій.  У новаціях щезли такі поняття, як  «позачерговість», «щорічне безплатне надання санаторно-курортних путівок» … Загубилася у нових нормах реальна обов’язковість.
Бракує, як і в попередній редакції,чіткості,прозорості і ясності нововведень. Приміром, включено до узгоджень клубок державних установ,котрі не мають  жодних стосунків із чорнобильськими проблемами. Не запропоновано зрозумілого  механізму  і порядку відшкодування затрат  на самостійне оздоровлення, коли особа  перебирає на себе обов’язки держави,тобто несе  додаткове навантаження і при цьому  ще й втрачає. Вбачаю у цьому  реальний намір влади у черговий раз  применшити соціальний захист чорнобильців. Оздоровлення не розглядається компенсаціями за втрачене, а нібито,як переваги над іншими категоріями громадян.
Вважаю неприпустимими нормами щодо  оздоровлення дітей Чорнобиля. З попередньої редакції прибрано суттєве зобов’язання держави  ,як «щорічне безплатне забезпечення потерпілих дітей … на оздоровлення». Натомість прописана ніяка норма,так звана  «грошова допомога». У новаціях п.10 ст. 30  взагалі  зникла норма  щодо захисту вагітних жінок.  Вони уже позбавляються права  на «оздоровлення у спеціалізованих оздоровчих закладах».
Незрозумілою для мене є актуальність  цих змін. Краще б прибрали  норми із Закону, які в нинішніх умовах не несуть жодного навантаження. Хоча у Пояснювальній записці  йдеться про «вільний вибір закладу санаторно-курортного лікування»,та в запропонованих змінах такий механізм відсутній. Саме  відмова від регіонального аспекту нівелює  удавані  зміни.
А чому б Міністерству  не виступити з ініціативою щодо заміни  тендерних процедур при виборі для чорнобильців  оздоровчих закладів хоча б на рівні відповідних установ облдержадміністрацій.  Діюча система практично  зруйнувала  чимало регіональних оздоровчих комплексів. Вони були доступнішими для людей  з підірваним  здоров’ям і  в минулому користувалися незмінним попитом. Зменшилися б затрати на переїзди і оживилися б втрачені робочі  місця.
Ярослав Олійникспівголова Всеукраїнської координаційної ради чорнобильських організацій.

0

0

4 комментария к записи “Вільний вибір оздоровлення чи втрата шансів на нього?”

 1. Олейник:

  Это последующее наступление на наш Закон, оздоровление и так было в самых хреновых, и дешёвых санаториях, а сейчас и это отберут.

 2. Аноним:

  Это ещё не последнее наступление, это только начало. Не отдадим наш закон толстосумам и держимордам! Наше дело правое, победа будет за нами! Чернобыльцы не будем равнодушными, все на борьбу с властью толстосумов!

 3. александр:

  пыгыпок с колей кровосисей и кланом яныков еще покажут себя

 4. Валера:

  Господин андреев, давно неровно дышит в сторону оздоровления чернобыльцев. Лет 5 назад после очередных парламенских слушаниях, выйдя из ВР Украины к чернобыльцам андреев изрёк следующее, я хочу отказаться от оздоровления чернобыльцев, а съэкономленные денежные средства направит на жильё для чернобыльцев, улучшение лечения в стационарах и на улучшение пенсионного обеспечения чернобыльцев. На что я ему возразил, отказавшись от оздоровления мы не получим ни жильё ни пенсии ни улучшение лечения а ты лично если хочешь иди в управление труда и обеспечения своего района и от своего имени отказывайся от чего хочешь, при этом не смей от имени чернобыльцев всей Украины лишать нас возможности оздоровления в санаториях.

↑ Наверх ↑

aRuma бесплатная регистрация в каталогахтендерный кредит
Доставка грузов