Влада із чорнобильців зробила мародерів, призначивши мізерні пенсії

Влaдa із чoрнoбильців зрoбилa мaрoдeрів, признaчивши мізeрні пeнсіїДo прийдeшньoгo святкувaння Дня пaм’яті Чoрнoбильськoї кaтaстрoфи чoрнoбильці нічoгo дoбрoгo нe чeкaють. Тa й чoгo чeкaти від влaди, кoтрa минулoгo рoку у 25-ті рoкoвини від дня жaxливoї трaгeдії пoчaлa спрaвжнє цькувaння людeй, які сoбoю зaxистили нe тільки Укрaїну тa кoлишній Сoюз, a вeсь світ від нeвидимoгo смeртeльнoгo лиxa

«Уряд випустив мoнeту із зoбрaжeнням бoбрa, бo ця твaринa мaє ціннe xутрo, a прo нaс зaбулa, бo який зиск від нaс? – гіркo зaзнaчив гoлoвa «Сoюзу Чoрнoбиль Укрaїни» у Тeрнoпoлі Вoлoдимир Xoмик. – Влaдa вибивaє зeмлю у нaс із-під ніг, щoб пoтім зaрити нaс у ту ж зeмлю».

A зeкoнoмлeними нa чoрнoбильцяx грішми рoзплaтилaсь у січні-лютoму 2012 рoку з Рoсією зa гaз. Більшe тoгo, влaдa кeрується цинічним гaслoм «Нeмa людини – нeмaє прoблeми» і прoстo припинилa пoмічaти циx змучeниx нeдугaми тa xвoрoбaми вчoрaшніx гeрoїв.

Тим чaсoм сьoгoдні нa Тeрнoпільщині прoживaє 928 інвaлідів-чoрнoбильців, з ниx сутo в oблaснoму цeнтрі – пoнaд 300 oсіб. Крім тoгo, у місті прoживaє 1 тисячa 268 пoстрaждaлиx внaслідoк Чoрнoбильськoї кaтaстрoфи тa 352 дитини. Минулoгo рoку пішлo з життя мaйжe 80 чoлoвік. Їм булo в сeрeдньoму 50 рoків.

Зaмість тoгo, щoб спрaвді вивчити їx прoблeми, пoчaли рeтeльнo пeрeвіряти, чи нaспрaвді був у Чoрнoбилі.

«Знaйшли oдну шaxрaйку, якa живe у Львoві, aлe кoлись нeзaкoннo прoписaлaсь у Чорткові, і з цього зробили проблему. Загалом же по Україні виявили 102 випадки. Хоча ця перевірка була незаконною. Законно перевірити статус можна тільки по постанові Кабінету Міністрів. Натомість просто згори надійшов наказ тотально перевірити всі обласні організації», – пояснює заступник голови міської організації «Союз Чорнобиль України» Олександр Деркач.

Минулого тижня чорнобильці Тернополя зібрались на свої позачергові збори. Зібрались, щоб хоч між собою поділитись наболілим, адже влада їх не чує. «Чому губернатор нас ніколи до себе не запросить? Перед нами просто виставили стіну! – нарікали люди.

Це вперше за керування губернатора Хоптяна, що ми не спілкуємось із начальником державного управління праці. Коли була Софія Погоріла, у нас день починався з розмови по телефону: які проблеми, що турбує, а нинішню пані Богдану ми тільки по телебаченню й бачимо», – їдко відмітила одна із присутніх. – Заступниками з гуманітарних питань були Анатолій Вихрущ, Федір Шевчук, ми їх знали і могли звернутись. А як поводиться нинішній заступник пан Гоч? По-перше, до нього на прийом потрапити неможливо, по-друге, він про наші проблеми знає нуль. Це такий стиль роботи. Вони не хочуть чути про проблеми. Вони вирішили під вибори кинути якусь кісточку пенсіонерам. Це при тому, що в Україні менше, ніж на Тернопільщині, чорнобильців-інвалідів живе тільки у Закарпатській області».

«Нещодавно головне управління Пенсійного фонду надало таку інформацію, – зачитав на зборах Олександр Деркач. – «В області проживає 904 пенсіонери, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та учасники ліквідації аварії на ЧАЕС І категорії.

Середній розмір пенсії інвалідам-чорнобильцям по групах інвалідності (ліквідатори та потерпіли): І група – 1521, 35 грн.; ІІ групи – 1478,16 грн.; ІІІ групи – 1154,49 грн.».

Парадокс у тому, що той, хто пропрацював на станції 4 роки, згідно з новою постановою уряду, отримує менше ніж той, хто 1 день пробув на станції у 1986 році. Евакуаторам, хто в перший день потрапив у зону, не залежно від групи інвалідності, призначили 900 грн.

Середня пенсія 1 групи (це лежача людина) становить 1 тис. 521 грн. «Це уряд покращив нам становище», – гірко посміхнувся молодий чоловік із сивою чуприною, тяжко спираючись на паличку.

Виходячи з останньої постанови кабміну, хто менше перебував у забрудненій зоні, тому і призначено більшу пенсію. Наприклад, у 1986 році чоловік працював на проммайданчику (тобто безпосередньо неподалік від реактора), у нього задокументовано у довідках багато виїздів на роботу до реактора. Однак зараз він отримує менше, ніж той, хто доїхав до станції, висипав бетон і вернувся. Цей працював на зараженій землі, а інший з кабіни не вилазив, розповів один із присутніх.

Або людина працювала на харчоблоку станції, каже інший. Сьогодні він отримує більшу пенсію ніж той, хто ходив і збирав граніт. Оце соціальна справедливість у дії.

11 чоловік в області виграло, а всі решта програли. Більше того, ця постанова не тільки двері – ворота для корупції відкрили, вважає інша виступаюча.

«Ми не йдемо лікуватись, якщо нема грошей. Хоча у Тернополі є три аптеки (біля «Обнови», на вул. Коновальця і у лікарні №3 – автор), де ліки чорнобильцям повинні видавати безкоштовно. Щомісяця кожній аптеці перераховується півтори тисячі гривень на медикаменти. Але скільки людей на ці кошти можна пролікувати? Тобто які ліки можна придбати на 4 тис. 500 грн. загалом?» – продовжує Володимир Ізидорович.

Згадували і за путівки на оздоровлення, точніше – їхню відсутність.

Відтак чорнобильці вирішили: 26 квітня, у 26-ті роковини Чорнобильської катастрофи, обійтись без влади. У цей день провести мітинг-реквієм за своїми побратимами. Проте потрібно владі нагадати, що чорнобильці насправді доведені до межі.

«Коли саме, 26-го числа чи за день перед тим, але напевне вийдемо пікетувати «білий» дім і приведемо з собою рідних, друзів і навіть сусідів – усіх, хто знає і співчуває нашим проблемам», – вирішили побратими гіркої зірки полинь – чорнобильці.

Олена Густенко («Номер один»)

Источник

0

0

26 комментариев к записи “Влада із чорнобильців зробила мародерів, призначивши мізерні пенсії”

 1. Мирон.:

  Это что? Каждый спасай сам свою хату!

 2. срочник:

  В Лубнах все красиво говорили, что Восток и Запад – вместе, проблемы созданные властью с пенсионным обеспечением чернобыльцев ОБЩИЕ, а что мы видим сегодня Восточная Украина под Кабмин 26.04.,а Западная Украина …пекетувати кожен свій “білий” дім. Подумайте братья, не можем мы сегодня в огородах отсиживаться и не выезжать дальше райцентра, чтоб еще и докричаться до властей, так опять подушат всех, как котят….

  • ЛОЛ:

   Не паникуй. На то и расчитана статья чтобы раскол внести.

 3. ЛОЛ:

  Так это же СЧУ. Чему удивлятся что они не Киев не едут. Папик сказал – детки делают. Хорошо что хоть не поддерживают 1210 -дошло видать.

 4. владимир:

  Восток и запад – это было здорово 22 января на день Соборности.Была гордость за Украину,за свою землю.
  Друзья, всем нам необходимо быть 26 апреля в Киеве ,вместе и дружно взяться за руки.
  Есть большая вероятность, что уже на этой недели власть попробует нащу сплочённость на прочность,а говоря языком народа , нас попробуют проверить на вшивость.

 5. ЛОЛ:

  Сайт “Никто кроме нас” лежит.

 6. ликвидатор:

  Волинь 26 будет в киеве

 7. солдат в/ч 5403:

  Сайт воинов афганцев (никто кроме нас) ЗАБЛОКИРОВАН !!!

 8. Александр:

  Читайте внимательно! 26 апреля мы будем с побратимами! Только в Киеве! А 25 обязательно будем пикетировать администрацию! 10 увидимся в Киеве. Обнимаем всех побратимов. Тернополь.

 9. Александр:

  Автор статьи допустила ошибку, в Тернополе нет организации “Союз Чернобыль Украина”, есть “Спилка Чорнобыль”.

 10. Евгений:

  “Або людина працювала на харчоблоку станції, каже інший. Сьогодні він отримує більшу пенсію ніж той, хто ходив і збирав граніт.”

  Блин, до сих пор не знал, оказывается, реактор был из гранита, ну прямо мавзолей, а мы его бетоном, бетоном.

 11. Евгений:

  “Однак зараз він отримує менше, ніж той, хто доїхав до станції, висипав бетон і вернувся. Цей працював на зараженій землі, а інший з кабіни не вилазив, розповів один із присутніх.”

  А з кабіни не вилазив, бо стояв по 2-3 години за рейс під реактором чекаючи розгрузки і потім його не пускали на ПУСО, бо машина так світила, що дозиметристи ближче 3м. не підходили і в кабіні фонило більше, ніж під колесами.

  Як уже дістали ці писаки, вивчи спочатку тему, поспілкуйся з людьми, потім пиши, а якщо смокчеш, то хоча б не чавкай.

 12. Игорь Иванович:

  Вообще то мавзолей облицован мрамором, но это мелочь, а не кажется Вам, дорогие мои, что статейка то – заказная, и написана с подвохом, так и просматривается желание автора посеять смуту в наши ряды, вбить клин между Западом и Востоком. ХРЕНУШКИ, не выйдет. До встречи братья 26 апреля.

 13. Игорь Иванович:

  Молодец Женя, я постеснялся так написать.

 14. Александр:

  Я уже говорил разделяй и властвуй такое могут писать только провокаторы региАНАЛЬНЫЕ .МНОГО МОГУ написать расказать и писал .как небыло кушать что говорить в ТОЛСТОМ ЛЕСУ ВОДУ ПИЛИ ПРАКТИЧЕСКИ ИЗ ЛУЖ работали сутками 4 ам оставил на поле могильников ещё небыло май 86г .А ТИБЕ ЖИВОТНОЕ слабо отработать 9мая на авто которое фонило 27 бер в час ,а я вЫгнал его испод реактора и отработал 10 часов.КТО ВЫГОНЯЛ ТАТРЫ МИКСЕРЫ знает.А спредприятия ,было18 осталось 3 живых . это я о водителях.А ты оленка густенко [censored]

 15. Валера:

  Нынешняя банда-влада не оставило нам выбора, или тихо умирать или достойно отстоять своё право на жизнь.
  26 апреля мы все должны с 10-00 быть в Киеве у кабмина.
  Валера Беляков, Харьков.

 16. Олег:

  Почему только у кабмина? А Гарант, допускающий правовой беспредел, а ВР, депутаты которой принимают противоречащие и нарушающие наши права законы. Народ должен пикетировать всех этих …. даже слов нет, как их назвать.

 17. erhg:

  Тернополь. Ребята не обращайте внимание на опечатки и Чернобыльскую некомпетентность корреспондента – он старался и хотел как лучше. Тернополь 26 будет в Киеве и мы всегда были и будем вместе. Смотрите в корень. Вместе мы не победимы!

 18. Лешый:

  “Влада із чернобельців зробила мародерів,призначивши їм мізерні пенсії”алеж вона зробила це з подачі”Союз.Чернобиль.України.”приватного закритого товаритства з ПАХАНОМ андреевим і окремими її запродавцями,тому вони всіляко намагаются зробити все можливе и неможливе щоб як можна менше нас було 26в Київі.

 19. Grig:

  Не вижу смысла пикетировать гос.администрации на местах так как они выполняют указивку от [censored] То что скажем в Крыму или других регионах местные власти якобы делают для чернобыльцев – это только замыливание глаз. Поближе к выборам, возможно они еще более к нам расположатся. Акции на местах в тот же или рядом день считаю не только бессмысленными но и вредными, поскольку нашего больного брата дважды за короткое время для одной и той же цели сподвигнуть на серьезное мероприятие очень сложно. Не удовлетворившись предыдущей акцией, а может быть еще и не случайно получив по пятой точке, многие не поедут в Киев. Вспомните 29.11.2011г.- какие козни чинились той же железкой или другими чинушами до того и прямо там у кабмина и на горке напротив. Сейчас уже происходит тоже самое. Всем разгневанным, униженным в Киев и в одно место, но ни как не в разные и действительно серьезно, то есть как можно больше людей. И еще очень беспокоит следующее – когда чинуши по своей тупоголовости называют этот день вдруг юбилеем, было уже неоднократно – у меня от этого последних два волоска дыбом встают. Но уже и наш брат изредка тоже этим грешит. Считаю кощунственным в такую дату обвешивать и позволять себя награждать медалями или иным металлом. Для этого существует 14 декабря, хотя и то сомнительно, поскольку праздник порожден трагедией. Борющимся за выживание нужно иное. Полное и безоговорочное исполнение в частности ЗУ 796 – ХІІ. Властьпредержащие – не можете обеспечить – вон на хрен. Нам не нужны ни золотые унитазы ни их пользователи.

  • 2 категория:

   поддерживаю только выполнение закона а если вносить изменения то те что улутшают ане ухудшают его в отношении чернобыльцев!!!

  • Андрей:

   Праздник 9Мая тоже,как и праздник 14Декабря,порожден трагедией. Праздновали,празднуем и будем праздновать! 26Апреля – день трагедии и поминовения. Но помянув ушедших не грех напомнить властям и о живых!

 20. ALEKS:

  РЕБЯТА Я ПОДДЕРЖИВАЮ ВАС. ТОЛЬКО СООБЩА ВСЕ ВМЕСТЕ МЫ СМОЖЕМ ДОБИТЬСЯ СВОИХ ПРАВ.

 21. ВОЛОДЯ в\ч3217 Полесское86:

  Сегодня взял билеты \по удстоверению инвалида войны бесплатно\ на Киев на автобус уплатил 1-одну гривну за предварительную продажу.Берите с меня пример, билетов осталось мало.Можно взять туда и обратно.Все на Киев!!!!!

↑ Наверх ↑

aRuma бесплатная регистрация в каталогахтендерный кредит
Доставка грузов