“Вот на что идут деньги”

Вeрсія Рoмaнa Зaбзaлюкa: “Зa вxід дo “Рeфoрм зaрaди мaйбутньoгo” дaють півмільйoнa дoлaрів плюс зaрплaтa”

Рoмaн Зaбзaлюк

Вчoрa нaрдeп Рoмaн Зaбзaлюк зaпустив інфoрмaційну бoмбу, нaслідки вибуxу якoї пoлітики рoзгрібaтимуть щe дoвгo. Він зaявив, щo йoгo пeрexід з фрaкції БЮТ-Бaтьківщинa дo групи “Рeфoрми зaрaди мaйбутньoгo” був спeцoпeрaцією, нaпрaвлeнoю нa тe, aби викрити спрaвжні нaміри члeнів цієї групи, нaцілeні нa рoзкoл опозиції і безпосередньо БЮТу, а також – фальсифікацію майбутніх виборів.

“По суті, ці два місяці я формально числився в так званій групі “Реформи заради майбутнього”, але фактично ніколи і не виходив з лав команди БЮТ-Батьківщина, – розкрив карти він.

Ймовірно, ступінь довіри до слів опозиціонера був би набагато меншим, якби не оприлюднені ним шокуючі аудіозаписи розмов між двома людьми, чиї голоси схожі на голос Ігоря Рибакова, лідера фракції “Реформи заради майбутнього”? і самого Романа Забзалюка. На плівках обговорюються конкретні суми і умови подальшої участі у групі.

За словами Забзалюка, він отримав безпосередньо від Рибакова 450 тисяч доларів, після чого було оголошено про його перехід до цієї групи. І це ще – задешево. Забзалюк стверджує, що кожній “тушці”, яка вступає до фракції Рибакова, пропонується 500 тисяч доларів, плюс – щомісячна зарплатня в розмірі 20-25 тисяч доларів. А за гарну “службу” передбачений бонус – ще півмільйона зелених.

Як розповів сам Забзалюк ТСН.ua, гроші повертати він не збирається, натомість, пустить їх на “боротьбу з режимом” та на “агітацію у ході виборчої кампанії”. Із БЮТом він офіційно “помирився” і вчора знову влився до лав цієї фракції. А від колишніх колег по групі “Реформи заради майбутнього” очікує помсти.

Версія членів групи “Реформи заради майбутнього”: “Може Забзалюк був у стані афекту?”

Відразу після прес-конференції Романа Забзалюка члени фракції “Реформи заради майбутнього” не могли підібрати слів для коментарів. Вони намагалися переводити все в жарт, не застосувати різких слів, але в них не дуже виходило тримати себе в руках.

“Чи маємо ми відношення до того, про що говорив Забзалюк? Не маємо. Тут немає чого коментувати. Гадаю, що мова йде про дуже низької проби провокацію. Ми потихеньку розберемося з цим. Але я в розпачі!”, – почав виправдовуватися “реформіст” Володимир Каплієнко.

Він розповів, що гроші Забзалюку дійсно передавалися, але на лікування.

“Ми по крихітці збирали. Трохи менше 100 тисяч зібрали йому на лікування. Я не розумію, як можна було людині, для якої ми стільки зробили, так з нами вчинити?” – сказав Каплієнко, додавши, що записи розмов нібито Забзалюка з нібито Рибаковим він сам почув на прес-поїнті в Раді, разом з журналістами, але сумнівається щодо їх автентичності.

Інший член фракції “тушок”, як поза очі називають “Реформи заради майбутнього”, Тарас Чорновіл клянеться, що за своє входження туди грошей не отримував.

“Може все було інакше – треба почути всі сторони, хто як буде викручуватися. Я не виключаю, що Забзалюк грав у подвійну гру. Якби все було санкціоновано, то бютівці так сильно б не нервували, тоді, коли він вийшов з фракції”, – запалюючи цигарку, розмірковує Чорновіл.

Сам зізнається, що для нього заява Забзалюка була повною несподіванкою.

“Я сподівався, що на цій пресусі він спробує зберегти обличчя, але розкаже, як насправді було все погано у БЮТі. Очевидно, що більшість і групу відверто киданули по повній програмі”, – каже Чорновіл.

Його колега Каплієнко припускає, що члени групи стали заручниками боротьби влади і опозиції, до яких вони (нібито. – Ред.) не мають жодного стосунку. Утім переконує, що мститися Забзалюку ніхто не буде, і лякає колишнього колегу вищим судом.

“Ми ж християни. Насправді, коли він стане перед Архангелом Гаврилом йому дадуть оцінку інші люди”, – резюмує Каплієнко, який також перейшов до “Реформ…” з БЮТу.

Ігор Рибаков

Архів
Лідер фракції “Реформи заради майбутнього” Ігор Рибаков (праворуч) теж колись був у команді БЮТу

А ось лідер групи Ігор Рибаков наполягає на поверненні Забзалюком грошей, зібраних йому на лікування, і публічному вибаченні перед колегами.

Версія регіоналів: Поки що це “галіматья” і “піар”

Регіонал Володимир Олійник пропонує Забзалюку направити матеріали, що є у його розпорядженні, до прокуратури, а отримані гроші здати до державного бюджету.

“Коли потрібно встановити істину, треба йти законним шляхом. А він передбачає заяву до прокуратури. Якщо це є злочин, порушується кримінальна справа, всі докази збираються. Безперечно, і сума, про яку говориться, яка була отримана незаконним шляхом, має бути здана державі”, – вважає Олійник.

А поки що, на думку регіонала, заява, зроблена Забзалюком, не більше, ніж піар.

Микола Мельниченко_2

Забзалюка вже називають Мельниченком-2 і радять тікати з країни

“Є правоохоронні органи, які мають дати правову оцінку. Тоді можна говорити, чи порушена справа, чи ні, можна оскаржувати, можна апелювати до європейських інституцій. А зараз спробуйте, щоб європейці вислухали оцю галіматью, яка може мати місце, або не може мати. Бо коли говорять про те, що в парламенті у нас люди займаються якимись спецопераціями – ну то нехай займаються. Але для того, щоб припинити речі, які є загрозливими для держави, ми маємо йти законним шляхом”, – виклав свою думку Олійник.

Пізніше колеги Забзалюка по БЮТу запевнили журналістів, що гроші, отримані Забзалюком у якості хабара, таки будуть передані до Генпрокуратури разом з іншими матерілами.

Та самому “спецагенту” вже радять наслідувати приклад іншого власника скандальних плівок, майора Мельниченка, та про всяк випадок тікати за кордон.

http://tsn.ua/

0

0

Комментарии закрыты.

↑ Наверх ↑

aRuma бесплатная регистрация в каталогахтендерный кредит
Доставка грузов