Харківські ліквідатори заручилися підтримкою європейських країн для вирішення проблем наслідків Чорнобиля

Укрaїнські ліквідaтoри нaслідків aвaрії нa ЧAEС, сeрeд якиx і xaрків’яни, відвідaли ряд єврoпeйськиx крaїн у рaмкax Єврoпeйськoгo Чoрнoбильськoгo тижня.

Прo цe сьoгoдні, 24 квітня, в xoді скaйп-кoнфeрeнції «Зa мaйбутнє після Чoрнoбиля і Фукусіми» повідомила референт Чорнобильської історичної майстерні Любов Негатіна. За її словами, українські ліквідатори в рамках тижня відвідують ряд країн, у тому числі Англію, Шотландію, Польщу і Туреччину.

У скайп-конференції взяли участь українські ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС, які розповіли про те, що вже вдалося зробити в рамках Європейського тижня Чорнобиля, і поділилися планами на майбутнє.

Так, голова Харківської міської громадської організації «Союз Чорнобиль» Анатолій Губарєв повідомив, що 23 квітня він виступив з промовою у палаті представників парламенту Великобританії. Головною темою його виступу було можливе надання допомоги дітям, постраждалим від аварії на ЧАЕС, які потребують гуманітарної та матеріальної підтримки. За його словами, англійська сторона відгукнулася на проблеми чорнобильців і висловила готовність надати необхідну допомогу постраждалим.

Також у рамках Європейського тижня дій в Шотландії перебуває заступник голови Харківської міської громадської організації «Союз Чорнобиль» Валерій Мальований, який також взяв участь у скайп-конференції.

«Ми сподіваємося, що європейська громадськість допоможе нам, оскільки ця проблема носить світовий характер», – зазначив Анатолій Губарєв.

Довідка. Аварія на Чорнобильській АЕС сталася 26 квітня 1986 року. У Харкові проживає 24 тис. ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС. Європейський тиждень Чорнобиля проходить 19-28 квітня у 10 країнах світу: Австрії, Німеччини, Великобританії, Голландії, Шотландії, Іспанії, Польщі, Туреччини, України та Білорусі. У рамках Європейського тижня проходять виставки, концерти і зустрічі зі школярами, приурочені до 27-ї річниці трагедії на ЧАЕС.

 

ИСТОЧНИК

↑ Наверх ↑

aRuma бесплатная регистрация в каталогах тендерный кредит
Доставка грузов