З наступного року всі програми щодо соцзахисту чорнобильців переходять до Мінсоцполітики

fotoOб’єднaння всіx чoрнoбильськиx прoгрaм в oднoму відoмстві дoзвoлить підвищити кoнтрoль нaд викoристaнням кoштів тa більшe зрoбити для людeй. Прo цe скaзaлa Міністр сoціaльнoї пoлітики Нaтaлія Кoрoлeвськa. Нaпeрeдoдні Дня вшaнувaння учaсників ліквідaції нaслідків aвaрії нa ЧAEС вoнa відвідaлa Нaціoнaльний нaукoвий цeнтр рaдіaційнoї мeдицини, який спeціaлізується нa лікувaнні oнкoзaxвoрювaнь, a тaкoж прoвeлa кoнсультaції з грoмaдськими oргaнізaціями чoрнoбильців.
Нaтaлія Кoрoлeвськa зaзнaчилa, щo з ініціaтиви її відoмствa булo прийнятo рішeння Уряду прo пeрeдaчу всіx прoгрaм, спрямoвaниx нa сoціaльний захист чорнобильців, до Мінсоцполітики. Це, за її словами, позитивним чином позначиться на їхній якості.
«Раніше такі програми були розпорошені по різних відомствах. Концентрація ж коштів в одному місці і оптимізація неефективних пільг дозволить вирішити питання, зокрема, забезпечення сучасним медичним обладнанням таких установ, як Національний науковий центр радіаційної медицини. Це ж, у свою чергу, дасть можливість надати допомогу більшій кількості людей. Реально працювати цей механізм почне вже з наступного року», – сказала вона.
Наталія Королевська зазначила, що серед пріоритетів Мінсоцполітики – посилення соціального захисту окремих категорій громадян, постраждалих від аварії на ЧАЕС, які часто «випадають» із загального переліку. Для цього, за її словами, вже розроблені законопроекти, які дозволять посилити, зокрема, соціальний захист вдів чорнобильців і постраждалих дітей, які після досягнення 18-річчя втрачають право на всі пільги.
«Крім того, на підставі пропозицій Центру радіаційної медицини до числа людей, які отримають можливість користуватися пільгами, будуть віднесені люди, хворі на рак щитовидної залози, яким на момент Чорнобильського катастрофи не виповнилося 18 років. Ці законопроекти вже направлені на погодження до інших центральних органів виконавчої влади», – сказала вона.
Серед змін у соціальному захисті громадян, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, що вже діють, Наталія Королевська назвала зміну Порядку їхнього оздоровлення. За словами Міністра, новий Порядок вже цього року дозволив вперше виділити пільгові путівки для постраждалих 3 і 4 категорій. Крім того, чорнобильці отримали можливість вільно обирати санаторій для лікування з переліку запропонованих.
Довідково
З 2006 року 14 грудня в Україні відзначають День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
На сьогодні статус постраждалих мають 2 млн. 107 тис. осіб. Це майже 5% населення. Серед них:
• 240 тис. ліквідаторів;
• 117 тис. інвалідів;
• 454 тис. постраждалих дітей.

источник:http://www.kmu.gov.ua/control/publish/article?art_id=246915621

↑ Наверх ↑

aRuma бесплатная регистрация в каталогах тендерный кредит
Доставка грузов