Біля Верховної Ради чорнобильці та шахтарі вимагали грошей на існування


2 бeрeзня, під Вeрxoвнoю Рaдoю мітингувaли прaцівники вугільнoї гaлузі Укрaїни тa ліквідaтoри aвaрії нa ЧAEС, вимaгaючи від нaрoдниx дeпутaтів нe скoрoчувaти сoціaльні виплaти під чaс внeсeння змін дo бюджeту нa 2015 рік.

Прo цe пoвідoмив репортер ZIK-Стрім Максим Осовський.

В акції протесту взяли участь близько тисячі пікетувальників. Люди тримали плакати з написами «Яценюк, поверни зарплату», «Не чекай народного гніву», «Цей бюджет – зашморг на шиї трудового народу»та інші. Зокрема, шахтарі вимагали включення до Держбюджету України на 2015 рік видатків на фінансування вугільної галузі та відновлення соціальних гарантій працівникам вугільної промисловості.

«Ми вимагаємо, щоб уряд припинив імпортувати вугілля, позбавляючи українських шахтарів роботи. Хлопці, які працюють на державних шахтах, вже три місяці не отримують зарплати. Уряд та нардепи планують закрити 30 шахт по всій країні. А людей куди? Скажіть, як за нинішнього курсу долара та стрімкого подорожчання прогодувати себе та сім’ю», – обурювався шахтар з Дніпропетровської області Сергій Міщенко.

Шахтарі гримали касками до асфальту і викликали до себе представників влади.

Ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС вимагали від Верховної Ради та уряду відновити значну кількість соціальних гарантій, які були ліквідовані рішенням чинного уряду, та скасувати розгляд проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо пенсійного забезпечення», яким пропонується подальше урізання пільг.

«Сюди прийшли люди, які ледь не голими руками скидали радіоактивний графіт з даху 3-го енергоблоку. А тепер наша влада планує скасувати пільги цим покаліченим людям. Ось Яценюк каже, що 50% чорнобильців зробили собі «липові» посвідчення. Звідки в нього такі цифри? Вже не знають, як до нитки обібрати ліквідаторів аварії», – заявив заступник голови Харківського відділення Всеукраїнської громадської організації «Союз Чорнобиль Україна» Володимир Проскурін.

Під час мітингу працівники вугільної галузі та чорнобильці зачитали свої вимоги до уряду та народних депутатів. Оскільки засідання ВРУ було перенесене на 16 годину, учасники мітингу перемістились до Кабінету Міністрів, пообіцявши повернутись перед початком сесії.

↑ Наверх ↑

aRuma бесплатная регистрация в каталогах тендерный кредит
Доставка грузов