Журналісти відзняли на відео “СБУ переслідує організаторів мітингу”

Журналісти відзняли на відео "СБУ переслідує організаторів мітингу" Ірмa Крaт ,
журнaліст

Ми рaзів п’ять змінювaли вулиці, нaмaгaлися відірвaтися від ниx, aлe нічoгo нe виxoдилo. Вoни з’являлися, тo з пeрeду, тo йшли пoзaду, і зaвжди мeтрів зa 100 від нaс!

26 квітня дo Дня пaм’яті aвaрії нa Чoрнoбильській AEС, після тaк звaнoї зрaди Aндрeєвим інтeрeсів чoрнoбильців відбувся чeргoвий мітинг, який підтримaлa пeвнa чaстинa прeдстaвників oпoзиційниx сил тa грoмaдa. Oдні із нaйeфeктивнішиx мoбілізaтoрів грoмaд  були кeрівники ВГO “Вeтeрaнів Чoрнoбиля” xaрків’яни  Пeтрo Прoкoпeнкo тa Вoлoдимир Прoскурін. Слід нaгaдaти, щo сaмe циx двox  чoрнoбильців, які стaли нa зaxист людeй, минулoгo рoку булo зaaрeштoвaнo, і щe й дoсі вeдeться бeзпeрeрвнe пeрeслідувaння з бoку влaди.

СБУ ховає своє обличчя від камери журналістки

СБУ ховає своє обличчя від камери журналістки

 

Коротко про затримання Прокопенка:
Петро Прокопенко мав прибути на  всеукраїнську тринадцяту конференцію ВГО ” Союзу Чорнобильців України” , яка відбувалася в Київській області. Зокрема, він був одним із запрошених делегатів. На порядку денному стояло питання про переобрання Президента ВГО інвалідів  “СЧУ”.
Слід відмітити, що усі добре знали, що саме  він має  намір  виступити проти підтримки кандидатури пана Андреєва, адже останній  доволі вигідний владі, зокрема панові  Клюєву, якому було доручено займатися цим важливим  питанням.  Тому, саме через це,  біля санаторію “Журавонька” у присутності чорнобильців, під’їхав автомобіль, із нього вийшов співробітник Харківського, ще раз наголошую, не Київського, бо це відбувалося у Київській області, а співробітник Харківського управління карного розшуку, який попросив пред’явити Прокопенка свої документи. Заглянувши до  документів, після зрозумілого жесту,  підійшло ще двоє осіб, які заламали  ярому опозиціонеру руки за спину та  швидко вкинули до автівки. Ті що стояли поруч із Прокопенком біля воріт санаторію, так і не зрозуміли, що це відбулося, і що їм робити далі? Після цього, Прокопенка відвезли до Харківського РВД  де три години  допитували. Цього ж дня було затримано у шість годин ранку на виході із свого помешкання його колегу   пана Проскуріна, У подальшому, коли Прокопенко   подав до суду, слідчі написали, що активіст сам попросився, щоб його хлопці підвезли до Харкова, а вони начебто випадково  проїжджали повз  згаданий санаторій на території якого відбувалося зібрання чорнобильців. Натомість,  цього ж дня, все ж таки вдалося вийти на сцену і висловити свою негативну думку стосовно  Юрія Андреєва полковнику у відставці Мокрому Анатолію із міста Кременчука, але не давши договорити, його, можна сказати “зняли ” зі сцени. Зробили це, більш ймовірніше  люди Клюєва.
Тож, 26 квітня 2012 року, після того, як закінчився мітинг, я вирішила провести із Прокопенком та Проскуріним інтерв’ю. Присіли поговорити  на території паркової зони неподалік від ВРУ.  Відразу біля нас присів на лавці  молодий, але доволі підозрілий  хлопець. Прокопенко показав жестом, що за ним спостерігають. Щоб довести мені, що це дійсно правда,  запропонував пішки прогулятися Києвом по різним вулицям. Разом із нами в якості свідків пішли: Раїса Шматко, Євген Литовець, та ще один чоловік, якого ми називати, без його дозволу,  не можемо. Протягом двох годин, ми разів двадцять навмисно доходили до середини вулиці, та розвернувшись йшли у іншому напрямку. По іншій стороні постійно ходив той хлопець, який сидів із нами на лавці, але він був не “одиноким” . До нього постійно підходило по двоє осіб, яким він давав якісь вказівки, і ті хто до нього підходив без відриву потім  ходили за нами. Ми разів п’ять змінювали вулиці, намагалися відірватися від них, але нічого не виходило. Вони з’являлися, то з переду, то йшли по протилежній вулиці, і завжди метрів за 100 від нас. Після цього, я запропонувала Прокопенкові розділитися, щоб відзняти на відео те, як за ним спостерігає хлопець в темно-сірій блузці. Див відео,  бажано починати дивитися із середини запису, зверніть свою увагу на те, що хлопець, який побачив, що я його фіксую на відеокамеру, спочатку повернувся, потім побачивши мене,  ще раз повернувся   і  відразу почав тікати.

Цей же ж хлопець, обійшовши за нами ціле коло, знову з’являється на цій вулиці, і я знову фіксую його у цьому ж місці через пів години. Див відео.

 Після цього, я  відкрито  перейшла на ту протилежну сторону по якій прямував той,  хто роздає вказівки, та почала демонстративно   фотографувати його обличчя. Він почав відвертатися, але не сказав жодного слова. Я підійшла ще ближче. Запитала, хто дав вказівку вести спостереження за Прокопенком та Проскуріним? – У відповідь ні слова, чого й слідувало очікувати.  Знову розвернувшись він  швидко почав тікати від мене, що видно на самому фото. Див фото в самій публікації.
Прокопенко говорить, що це було демонстративне спостереження, і що саме таким чином влада хоче їх залякати. На його переконання : ” Людське терпіння не безмежне, і днями вони можуть знову вийти мітингувати, але їх буде значно більше” .
Ірма Крат головний редактор газети “Свобода слова”
 (без мого дозволу матеріал прошу не передруковувати  irma84@bigmir.net )

 

25

3

9 комментариев к записи “Журналісти відзняли на відео “СБУ переслідує організаторів мітингу””

 1. 3333:

  ТА КОГДА ЖЕ ЭТА ВЛАДА ЗДОХНЕ, КОГДА НАМ ЖИТЬ СВОБОДНО ДАДУТ, В ЗОНУ [censored] ТАМ ЗА НЫМ СОСКУЧЕЛИСЬ.

 2. Nik:

  ПОЧЕМУ СБУ НЕ ЗАНИМАЕТСЯ андреевым???????????????
  ПОЧЕМУ СБУ НЕ ЗАНИМАЕТСЯ ВОРАМИ КОТОРЫЕ ГРАБЯТ НАШУ СТРАНУ???????????????
  ВОР ДОЛЖЕН СИДЕТЬ В ТЮРМЕ. ТАМ ГДЕ ОН УЖЕ ПОБЫВАЛ.

 3. Людмила:

  Сын соседский в дои пришел
  И спросил с порога:
  “Жить сегодня хорошо
  Или может плохо?”

  Я задумался друзья
  Нет ли здесь подвоха?
  Без добра прожить нельзя
  Но живем- то – плохо.

  Тот кто буржуином стал –
  Жрал паек в горкоме,
  Криминал крал капитал
  Вот страна и в коме.

  Уж который год живем
  В социальной драме!
  Не послать ли власть живьем
  Нам к известной маме?

  Скоро в гривнях спросит власть
  За бездетность строго,
  Во всем мире, так их в масть
  Нет таких налогов

  Олигархам ли кормить
  Общества ячейки?
  Вот и ищут как слупить
  С нищеты копейки.

  А на роскошь столько лет
  Нет налога кроха,
  Не найти в стране ответ,
  Роскошь – видно плохо.

  Добрий дядя всё в офшор
  вывез. Вот пройдоха!
  Дяде точно хорошо,
  А народу плохо

  Снова пьяный мчит мажор
  На дороге лихо,
  Знать, судебный приговор
  Оправдает тихо.

  Справедливый ныне суд
  В нём закон как дышло,
  Тем кто бабки в суд снесут –
  Тем и правда вышла.

  Вот реформ процесс пошёл
  Тьма их у порога!
  На бумаге – хорошо
  Только жить в них плохо.

  Если в Раде рожу бьет
  депутатик быстро,
  Значит стать его черёд
  силовым министром.

  Правда войско без порток,
  Бесквартирно, нище…
  Лжеэлиты сей грешок –
  В нём тройное днище.

  Я в “покращенні ” стою
  В нём мне не до смеха.
  В Украине как в раю,
  Где поэт жил Чехов.

  Ты подумай посмелей,
  Говорили люди,
  Сколь верёвочку не вей –
  А конец ей будет.

  Заключительный штришок –
  Мыслей слишком много,
  Что нарслугам хорошо
  То народу – плохо.

 4. Славик:

  Ув. Ирма!Статья 307 КУОАП запрещает вести съемку граждан без их согласия.Вам,как журналисту должно быть это известно.Вы могли иметь неприятности.

  • Вася ВетровЪ:

   А слежку за гражданами без санкции суда? Или вам, Славик, известно, что суд уже дал санкцию на слежку за Проскуриным, Прокопенко, другими нашими ребятами?

  • игорь:

   тогда Вы не увидели бы никакого видео в новостях и т.д – журналистам, прежде чем снимать улицу надо было-бы У КАЖДОГО кто попадал в кадр взять разрешение на его сьемку .
   и ст 307 КУОАП гласит —
   Кодекс Украины об административных нарушениях
   Статья 307. Сроки и порядок исполнения постановления о наложении штрафа

 5. князь МИЛОСЛАВСКИЙ:

  ГРАЖДАНЕ, ВИДИТЕ ВИДЕ И ФОТО СЪЕМКУ СБУшников И МВДешников НА АКЦИЯХ И МИТИНГАХ ПРОТЕСТОВ!…МОЖНО НЕ ПЛОХО ЗАРАБОТАТЬ НА ШТРАФАХ ЗА НЕ ЗАКОННОЕ ВИДЕОНАБЛЮДЕНИЕ ЗА ВАМИ СО СТОРОНЫ ЭТИХ СЛУЖБ. А ССЫЛАЯТЬСЯ НУЖНО НА 307 ст.КУОАП т.к. БЕЗ ВАШЕГО РАЗРЕШЕНИЯ ВАС НЕ ИМЕЮТ ПРАВО СНИМАТЬ. ВСЕ ПО ЗАКОНУ!…ах, да ЗАКОНЫ В НАШЕЙ СТРАНЕ НЕ ВЫПОЛНЯЮТСЯ… а жаль!

  • театр:

   ЗАКОН-это паутина-в которой муха застрянет,а шмель пролетит.

 6. Славик:

  Ошибся,ст 307 Гражданского Кодекса Украины.

↑ Наверх ↑

aRuma бесплатная регистрация в каталогахтендерный кредит
Доставка грузов